Tapeta ścienna – jej zadanie w aranżacji sypialni

Tapeta ścienna – jej zadanie w aranżacji sypialni

 

Sypialnia to jedno z najważniejszym miejsc w naszym domu. Dlaczego można tak twierdzić? Przecież spędzamy w niej 1/3 swojego życia – tak podają naukowcy. Dobry sen to główny katalizator naszych sił – od klasy naszego snu zależy jak dużo sił będziemy mieli na dany dzień. A na jakość snu ma wpływ wyposażenie sypialni – kolorystyka, meble, dodatki itd.. Z całą pewnością zgodzicie się z tym.

Perfekcyjnym dodatkiem aranżacyjnym lub głównym motywem przewodnim jest tapeta dekoracyjna. Ciekawy motyw może ocieplić wnętrze, optycznie je wydłużyć, stanowić dodatek dekoracyjny, motyw przewodni aranżacji lub wyeksponować charakter wnętrza. Powinno się pamiętać, że ornament na tapecie powinien doskonale współgrać z wystrojem pomieszczenia. Co przemyśleć wybierając tapetę do salonu?

Styl aranżacji
Po pierwsze należy przemyśleć w jakim stylu pragniemy zaaranżować naszą sypialnię. Należy przy tym pomyśleć nie tyle o tym, co proponują projektanci, ale w jakim wnętrzu my będziemy się czuli wygodnie. Do sypialni z założenia nikt oprócz nas nie ma wstępu, dlatego nie skupiajmy się na tym, co o naszej aranżacji sypialni pomyślą nasi krewni – to my mamy spać w w tym pomieszczeniu!

Jeśli jesteś romantykiem to oczywiste jest, że na ścianach zagoszczą ciepłe desenie kwiatowe: róże, lawendy, maki itd. Decydując się na takie tapety dekoracyjne nie bójmy się również eksperymentować – wolno zaryzykować o duże wzory albo niestandardowe kolory. Jeśli postawimy na malutkie kwiatki na tapecie to możemy położyć ją na wszystkie ściany. A gdy skuszą nas zdecydowane akcenty to połóżmy ją tylko jedną ścianę. Przykłady takich tapet prezentujemy poniżej:

A może kochasz klasyczne wnętrza – stylowe, a jednocześnie komfortowe? W takiej sytuacji wskazanym elementem mogą się być tapety w pasy albo tapety w stylu glamour. W takim razie mamy ogromny wybór: pasy – ułożone na sztorc, poziome,jasne, mroczne; ornamenty – zdecydowane, srebrne, w żywych odcieniach itd. Przykłady prezentujemy poniżej:


Kolorystyka
Jakie barwy lubimy najmocniej? Wato pamiętać, że sypialnia to przestrzeń do regeneracji i relaksu, dlatego kolory powinny być ciepłe. W takiej przestrzeni wypoczywa się najintensywniej: beże, róże, brązy, jasne zielenie, błękity. Jednak nie każdy gustuje w takich barwach. Nieliczni wymagają zdecydowanych akcentów w sypialni. Wówczas można zdecydować się na wyrazisty kolor – pamiętajmy przy tym, by, że kolor nie może zbytnio dominować.
Tapeta dekoracyjna w salonie może stanowić idealne „miejsce” do wniesienia koloru. Czerwony, zielony lub czarny – to ciekawe barwy do sypialni. Na przedstawionych grafikach wskazane są pomysły aranżacji w mocnej kolorystyce.


Ujmując w kilku słowach: tapety dekoracyjne to polecany detal aranżacji sypialni. Warto dobrze przemyśleć jaki deseń i barwę będzie pasował do naszej wizji aranżacji wnętrza i wybrać optymalną tapetę.

Link do podstrony https://innetapety.pl/aranzacje-sypialni

           

Dodaj komentarz